Ανακοίνωση Λειτουργικών Κενών και αναγκαίων δικαιολογητικών για τους νεοπροσληφθέντες αναπληρωτές εκπαιδευτικούς

Δευτέρα, 04 Ιανουαρίου 2021 13:01

Aνακοινώνονται τα λειτουργικά κενά για τους νεοπροσληφθέντες αναπληρωτές ανά κατηγορία (Γενικής Παιδείας/ΖΕΠ/ΜΝΑΕ/Ειδική Αγωγή/Παράλληλη Στήριξη). Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι:

(α) να συμπληρώσουν την επισυναπτόμενη δήλωση προτίμησης και το δελτίο απογραφής και να την αποστείλουν ηλεκτρονικά στο mail[at]dide.kor.sch.gr αποκλειστικά μέχρι την Πέμπτη 07-01-2021 και ώρα 09:30

(β) να αποστείλουν ηλεκτρονικά μέσω email στη διεύθυνση mail [at] dide.kor.sch.gr όλα τα απαιτούμενα δικαιολογητικά πρόσληψης που αναφέρονται στο αρχείο [ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ_ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ.pdf]. Τα δικαιολογητικά αυτά θα παραδοθούν σε φυσική μορφή στη σχολική μονάδα τοποθέτησης με την ανάληψη υπηρεσίας.

Οι τοποθετήσεις θα ανακοινωθούν την Πέμπτη 7/1 στην ιστοσελίδα της ΔΔΕ Κορινθίας.

Οι εκπαιδευτικοί οφείλουν να αναλάβουν υπηρεσία στη σχολική μονάδα την Παρασκευή 08-01-2021 ή τη Δευτέρα 11-01-2021.

Όσοι προσληφθέντες δεν αποδέχονται το διορισμό τους και δεν θα αναλάβουν υπηρεσία, θα πρέπει να αποστείλουν σχετική υπεύθυνη δήλωση.

Έγινε διόρθωση στα κενά Μ.Ν.Α.Ε., στον κλάδο ΠΕ03.ΑΜΩ (μειωμένου ωραρίου)